Vonné svíčky škodí zdraví. Vyměňte je za esenciální oleje.

Zapalujete doma vonné svíčky, abyste vytvořili útulnou atmosféru? Nejste sami. Aromatické svíčky si spojujeme s relaxací ve vaně, romantickým večerem nebo chvilkou pro sebe. Jenže málokdo ví, že kvůli chemické parfemaci jsou tyto svíčky velmi škodlivé pro naše zdraví.

Parfemované svíčky nepatří do aromaterapie

vonné svíčky

Spousta lidí se domnívá, že vonné svíčky rovná se aromaterapie. Ta je ale spojená s přírodními vůněmi, které se uvolňují z květů, listů, kořenů či kůry stromů. Přezdívá se jim esenciální oleje a mají spoustu léčivých vlastností. Aby našemu organismu ale přinesly pozitivní účinky, musí být tyto oleje 100% přírodní. Nesmí obsahovat ani trochu syntetických přísad.

Parfemované svíčky na druhou stranu obsahují spoustu uměle přidávaných látek a škodlivých chemikálií, které mohou našemu zdraví velmi uškodit.

Vonné svíčky mohou způsobit astma i rakovinu

vonné svíčky

Hlavní problém aromatických svíček je samotná vůně. Z takových svíček se mohou uvolňovat potenciálně nebezpečné chemikálie, jako je benzen a toluen a těžké kovy, mezi které patří zejména olovo. Ty mohou způsobit poškození mozku, plic a centrálního nervového systému a také vývojové potíže.

Vědci uvádějí, že u člověka, který si zapálí svíčku každý den po dobu několika let, může vdechování nebezpečných látek vést k rozvinutí alergií, astmatu, ale i rakovině.

Pozor na osvěžovače vzduchu

Neškodné nejsou ani osvěžovače vzduchu. Slibují čistou, zdravou a sladkou vůni pro váš interiér, ale přinášejí naprostý opak. Co se vašeho zdraví týče, jde vůbec o jedny z nejhorších produktů, které doma můžete mít. Většina z nich obsahuje ftaláty, škodlivé chemikálie, které způsobují hormonální nerovnováhu, vrozené vady u plodu a reprodukční problémy. Také často vedou k poškození plic a dalších orgánů.

Vydejte se přírodní cestou

Přírodní kosmetika

Ačkoliv riziko nemusí být ve všech případech tak vysoké, vždy je lepší se mu vyhnout. Naštěstí existují alternativy, díky kterým se nemusíte vzdávat příjemné atmosféry a užít si relaxaci v pohodlí domova.

Jak si provonět domácnost:

  • Svíčky na bázi přírodního vosku s esenciálními oleji – vonné svíčky nemají zastupovat aromaterapii a být léčivé, jejich úkolem je „pouze“ vonět. Aroma jim dodávají éterické oleje, které jsou bezpečné pro vaše zdraví.
  • Esenciální oleje (difuzéry s přírodními oleji) – zapomeňte na chemické osvěžovače vzduchu a provoňte si domov přírodní cestou. Esenciální olej nakapejte do difuzéru (skleněné lahvičky), do kterého vložte tyčinky z přírodního bambusu nebo ratanu. Vonná esence se díky nim následně uvolňuje.

Myslete na zdraví sebe i svých dětí a zbavte se uměle parfemovaných svíček jednou pro vždy. Domácnost vám krásně provoní esenciální oleje a vytvoří příjemnou atmosféru.

0

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Cart

Vzorečky zdarma?
Chcete vyzkoušet bestsellery?

Jedinečná příležitost otestovat top produkty od značky Biofficina Toscana!

  • Emulze na obličej
  • Šamponový koncentrát
  • Aktivní kondicionér
Správný výběr, gratulujeme! :)

Vyplňte prosím formulář a zašleme Vám vzorky!

Děkujeme, vzorečky odešleme ihned po novem roce a budeme se těšit na zpětnou vazbu! :)