Přírodní kosmetika Biofficina Toscana

Péče o vaše tělo – péče o vaši pokožku

Přírodní kosmetikaNaší vizí je kosmetický průmysl, který si cení produktů, které místo chemického poškozování naši kůži vyživují. Věříme, že kosmetika by měla pečovat o vaše tělo těmi nejmocnějšími technologiemi, které nám příroda poskytuje. Zavázali jsme se proto k odpovědné výrobě produktů, a to udržitelným způsobem, který přispívá k zušlechtění životního prostředí.

Vaše zdraví – naše priorita

Přírodní kosmetika

Kosmetický průmysl zamořují produkty plné chemikálií, které poškozují tělo i životní prostředí. Kůže je největším lidským orgánem, takže její pohodlí přímo závisí na užívání produktů, které by měly být stejně kvalitní a výživné jako jídlo, které konzumujeme. Naše produkty přenáší bohatství naší země do vašich rukou. Díky tomu můžete žít zdravým a pulzujícím životem.

Naše filozofie

Volíme správné, ekologické možnosti pro lepší zdraví a zářnou budoucnost

Myslete globálně, jednejte lokálně

Přírodní kosmetikaV Biofficina Toscana se staráme o budoucnost vás i vaší rodiny. Kosmetický průmysl je pro nás mnohem více než jen povrchní byznys. Věříme, že je důležité udělat si komplexní obrázek o každém produktu na trhu. A to od výrobního materiálu až po místa, kde se produkty po spotřebování likvidují. Naše certifikovaná přírodní kosmetická řada je výsledkem vášně pro inovace, řemeslo a péči o svět.

 • Můžeme oprávněně označovat své výrobky ICEA-LAV – „NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH“ – dle mezinárodních norem.
 • Zavázali jsme se k používání místních zdrojů v souladu s tzv. „0km“ systémem kvůli snížení emisí CO2 vznikajících přepravou materiálu.
 • Upravujeme způsob balení svých produktů omezováním používání krabic a letáčků. Zároveň jsme se rozhodli pro používání sítotisku namísto nálepek pro minimalizaci odpadu.
 • Naše vizitky jsou vyrobeny z certifikovaného FSC papíru (Forest Stewardship Council).
 • Náš katalog je vyroben z různých druhů FSC certifikovaného a 100% recyklovatelného papíru.
 • Přírodní kosmetiku Biofficina Toscana vyrábí místní laboratoř, která se specializuje na produkci certifikované eko-organické kosmetiky.

Jsme průkopníky v přetváření kosmetického průmyslu na průmysl, který se zaměřuje na blahobyt a udržitelnost. Pracujeme s místními výzkumnými laboratořemi a univerzitními výzkumníky na tvorbě špičkových kosmetických řešení. Ve spolupráci s Boloňskou univerzitou vyvíjíme novou generaci aktivních látek, které jsou přírodní, certifikované a patentované pro svůj vysoký stupeň technologické inovace.

Produkty

Jsme tu proto, abychom vám řekli celý příběh

Přírodní kosmetika Biofficina Toscana: Vybíráme jen ty nejlepší a nejkvalitnější možné ingredience

Přírodní kosmetikaKvality produktů dosahujeme tak, že známe každý detail o ingrediencích, které používáme. Víme kde, jak a kým byly vypěstovány. Jsme průkopníky v oblasti kosmetických inovací. Vytváříme patentované aktivní látky z nejcennějších toskánských zdrojů, abychom je mohli použít v jejich čisté formě nebo v podobě organických extraktů. Odhalili jsme některé z nejmocnějších ingrediencí přírody. Naše řada patentovaných látek a extraktů pochází z organických toskánských ingrediencí:

Uviox® a Oleox®

Látky se vyrábí z hroznových slupek a oliv vypěstovaných na kopcích kolem Sieny. Tyto ingredience poskytují mocné antioxidační a ochranné účinky.

Rubiox®

Jedna z našich nejvíce exkluzivních a inovativních aktivních látek ze speciálních druhů červených bobulí rostoucích na kopcích v oblasti jménem Lucca. Bobule disponují antioxidačními, doplňujícími, ochrannými a vyrovnávacími účinky.

Setol®

Enzymová technologie aplikovaná do speciální směsi organických toskánských rostlinných olejů (olivový, slunečnicový, lněný a hroznový olej) vytváří tuto exkluzivní patentovanou léčivou rostlinu se skvělou schopností elasticity a s antioxidačními účinky.

Přednosti naší přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika

Zcela přírodní

Přečtěte si o našich ingrediencích a přesvědčte se, že je naše kosmetika 100% přírodní. .

Přírodní kosmetika

Lokální

Kosmetiku vyrábíme z extraktů toskánských rostlin a z tradičních toskánských ingrediencí. Ty se vytváří v místní laboratoři, která se specializuje na výrobu certifikované eko-organické kosmetiky s certifikovaným systémem managementu jakosti UNI EN ISO 9001.

Přírodní kosmetika

Organické a biodynamické ingredience

Rostliny, které používáme pro získávání extraktů, rostou za pomoci biodynamického zemědělství, které kombinuje péči za splnění organických norem společně s farmářskými postupy. Ty zase respektují půdu a následují a podporují její přirozené procesy. Biodynamické zemědělství také využíváme k výrobě kvalitního rakytníkového oleje a oleje z pálivých papriček. Extra panenský olivový olej, med a další ingredience používané v naší kosmetice pochází z certifikovaných organických plodin.

Přírodní kosmetika

Inovativní

Naše produkty obsahují Uviox®, Oleox® a Hydropom®, tři aktivní látky patentované pro jejich zlepšené inovativní kvality. Uviox® se vyrábí z čerstvých slupek červeného hroznového vína vybraného na základě bohatého množství bio fenolů z certifikovaného organického zemědělství. Oleox® se vyrábí za pomocí bio zkapalňování čerstvých oliv, které mají mocné antioxidační účinky. Bylo prokázáno, že k dosažení optimálního efektu vůči volným radikálům se synergetickým působením je třeba mít tyto dvě látky v pečlivě regulovaných poměrech. Hydropom® se získává bio zkapalněním rajčatových slupek s vysokým obsahem lykopenů. Pleťové krémy obsahují Phytaluronate®, což je efektivní a přírodní alternativa kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Certifikované

Naše přírodní kosmetika podléhá ICEA standardům certifikované organické ekologické kosmetiky. Neobsahují PEG, parabeny, ropu, parafíny, SLS, SLES, silikony nebo umělá barviva.

Testované

Bezpečnost a efektivita našich produktů je garantována klinickými a dermatologickými testy, které provádí Pavijská univerzita. Zároveň se provádí testování na nikl, aby se předešlo vzniku alergií a netolerančních reakcí u spotřebitelů.

Přírodní kosmetika

Schválené

Všechny své produkty vyrábíme v souladu s pravidly organizace Biodizionario.

Přírodní kosmetika

Všechny naše produkty jsou jedinečné a mají pouze přírodní aroma

Vůně produktů pochází ze 100% čistých esenciálních olejů. Vzhledem k tomu, že jsou produkty čistě přírodní, mohou v průběhu času změnit barvu nebo vůni (co se týče šarží výrobku). To dokazuje jejich přírodní kvalitu, což naše produkty odlišuje, dělá je osobitými a dokládá jejich řemeslné zpracování. Také to znamená, že každý produkt je jedinečný a nikdy není absolutně identický s ostatními.

Přírodní kosmetika

Ekologické

Staráme se o naši planetu. Během procesu výroby nevyužíváme žádná petrochemická rozpouštědla a dodržujeme zásady „zelené chemie“. Co se týče balení produktů, řekli jsme si, že budeme používat méně materiálu, omezili jsme produkci krabiček a letáčků a používáme sítotisk namísto obvyklých etiket, čímž zabraňujeme tvorbě nadbytečného odpadu. Naše katalogy a další informační materiály jsou tištěné na FSC (Forest Stewardship Council) certifikovaný papír, který se vyrábí ze 100% recyklovatelného materiálu běleného bez použití chlóru.

Žádná krutost

Netestujeme na zvířatech. V souladu se směrnicí 2003/15/ES Evropského společenství nejsou naše hotové výrobky testovány na zvířatech. V naší kosmetice také nepoužíváme žádné živočišné složky (s výjimkou organického medu a propolisu). Jsme držitelé mezinárodního standardu „NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH“, který bojuje také s testováním jednotlivých složek na zvířatech a který zajišťují firemní politiku „cruelty free“ s ověřením ICEA-LAV: „Stop testování na zvířatech“.

Ingredience

Přírodní kosmetika Biofficina Toscana

Nejlepší toskánské ingredience

V Biofficina Toscana usilujeme o snižování emisí oxidu uhličitého

Přírodní kosmetika

Všechny naše ingredience pochází z oblasti Toskánska z Itálie. Ironií je, že ingredience z dovozu jsou většinou levnější než ty z místní produkce. Navzdory tomu se nám daří vytvářet velmi kvalitní produkty z lokálních zdrojů.

Používáme:

 • biodynamické extrakty z toskánských hor,
 • organický extra panenský olivový olej z kopců kolem Pisy,
 • organický med z Parco di Migliarina,
 • biodynamický rakytník a pálivé papričky z Ceciny,
 • med z kopců kolem Luccy,
 • organický extra panenský olivový olej ze Sieny,
 • hydroláty (květinové vody) z toskánské oblasti Maremmy,
 • dezodorizovaný organický slunečnicový olej z Mugnana u hranic Umbrie.

Vody

Přírodní kosmetika

Heřmánková voda

Má skvělé osvěžující, čisticí a regenerační vlastnosti. Výborně slouží jako tonikum pro jemnou a citlivou pokožku.

Přírodní kosmetika

Chrpová voda

Disponuje osvěžujícími a povzbuzujícími vlastnostmi. Používá se k tonizaci citlivé pokožky a ke zmírnění otoků očních víček a oblastí kolem očí. Květy chrpy se ve formě destilované vody používají pro svůj obsah antokyanů a flavonoidů i při zánětech oka.

Výtažky

Přírodní kosmetika

Žebříček

Zpevňující, skvělý proti zarudnutí a s protizánětlivými účinky.

Přírodní kosmetika

Hloh

Působí proti zarudnutí, má skvělé zvláčňující, uklidňující, tonizační a osvěžující účinky.

Přírodní kosmetika

Měsíček

Má protizánětlivé, antiseptické, zvláčňující, uklidňující a osvěžující účinky.

Přírodní kosmetika

Ostropestřec mariánský

Výborný antioxidant, obsahuje silymarin, flavonoid – látky ceněné pro své vlastnosti bojující s volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí kůže).

Přírodní kosmetika

Echinacea (třapatka)

Bojuje proti vráskám, striím, dodává pokožce elasticitu a regeneruje ji.

Přírodní kosmetika

Břečťan

Bojuje proti celulitidě, má hojicí účinky, revitalizuje vlasy.

Přírodní kosmetika

Smil

Má protizánětlivé, čisticí, uklidňující, ochranné a regenerační účinky.

Přírodní kosmetika

Přeslička

Dodává pleti elasticitu a tonizuje ji.

 

Přírodní kosmetika

Světlík

Protizánětlivý a antiseptický pro oči.

Přírodní kosmetika

Fenykl

Má skvělé čisticí vlastnosti.

 

Přírodní kosmetika

Jalovec

Má čisticí a regenerační vlastnosti.

Přírodní kosmetika

Jírovec maďal

Má protizánětlivé, stahující a posilující účinky.

Přírodní kosmetika

Levandule

Má čisticí a stimulační účinky.

Přírodní kosmetika

Sléz

Má zjemňující, protizánětlivé, zvláčňující, uklidňující a osvěžující účinky, bojuje proti začervenání.

Přírodní kosmetika

Jetel

Stahující a osvěžující účinky na pleť.

Přírodní kosmetika

Kopřiva

Bojuje proti lupům a svědění pokožky hlavy, stimuluje vlasovou pokožku a urychluje růst vlasů.

Přírodní kosmetika

Černý rybíz

Má na pleť čisticí a stahující účinky.

Přírodní kosmetika

Šalvěj

Stahující a antiperspirační účinky, má čisticí a stimulační vlastnosti, reguluje fyziologické funkce pleti (doporučeno pro stimulaci růstu vlasů).

Přírodní kosmetika

Zelený čaj

Jeho obsah polyfenolů a kofeinu poskytuje oživení krevního oběhu, odvodňování, ochranné a antioxidační účinky.

Přírodní kosmetika

Tymián

Má čisticí a stimulační účinky.

Med

Přírodní kosmetika

Toskánský med

Zvláčňující, hydratační, kožní maz regulující, uklidňující, léčivá látka. Je účinný jak pro pokožku, tak pro vlasy.

Oleje

Olivový olej

Cenný olej s mimořádně dobrými kosmetickými vlastnostmi. Funguje jako změkčovač, zvyšuje elasticitu. Vyživuje, a to zejména suchou, olupující se kůži. Obnovuje a reguluje produkci kožního mazu a zmírňuje zarudnutí. Je účinný v navracení lesku a života vašim vlasům. Je bohatý na vitamíny A a E, které jsou známé pro své antioxidační vlastnosti.

Rakytníkový olej

Cenný olej výrazně oranžové barvy. Je bohatý na vitamín E, provitamín A, karotenoidy, tokoferoly a nenasycené mastné kyseliny, včetně kyseliny palmitové. Má zvláčňující, elasticitu zvyšující, zklidňující a hojivé kosmetické vlastnosti pro pokožku poškozenou časem, stresem a okolním prostředím nebo podrážděnou přírodními prvky. Díky tomu je vynikajícím a efektivním antioxidantem.

Přírodní kosmetika

Slunečnicový olej

Má zvláčňující vlastnosti. Je nekomedogenní a bohatý na kyselinu linolovou.

Přírodní kosmetika

Olej z pálivých papriček

Jeho vysoký obsah kapsaicinů a karotenoidů mu propůjčuje omlazující, zpevňující a stimulační vlastnosti a obnovuje krevní oběh.

Rýžový olej

Vynikající lehký olej, který má změkčující, vyživující, antiseptické a stahující vlastnosti. Disponuje vysokým obsahem tokoferolů, tokotrienolů a gama oryzanolu. Má vysokou oxidační stabilitu a je vynikajícím antioxidantem. Navrací kůži její elasticitu.

Sezamový olej

Vynikající změkčovadlo a antioxidant. Skvěle reguluje a obnovuje tvorbu kožního mazu. Doporučuje se hlavně pro mastnou pleť, která potřebuje navrátit rovnováhu a která olej skvěle absorbuje.

Přírodní kosmetika

Olej z hroznových jader

Lehký nemastný olej, který má změkčující účinky a zvyšuje elasticitu kůže. Je bohatý na antioxidanty, protože má vysoký obsah kyseliny linolové a polyfenolů. Má ochranný charakter, je adstringentní a tonizující a stimuluje kapilární mikrocirkulaci. Bohatý na vitamín F, vhodný pro jemnou a citlivou pokožku.

Účinné látky

Přírodní kosmetika

Alfa-bisabolol

Látka získaná z heřmánku s mocnými hydratačními a zklidňujícími účinky.

Přírodní kosmetika

Kofein

Má kosmetické vlastnosti, jako je odvodňování, mírní otoky a stimuluje krevní oběh pokožky. Je oblíbenou složkou produktů bojujících proti celulitidě.

Přírodní kosmetika

Skvalen

Získává se z nezmýdelnitelného podílu oliv. Je zastoupen asi v 12 % v sekreci mazových žláz. Má hydratační, a hlavně ochranný účinek proti oxidačnímu stresu kůže.

Přírodní kosmetika

Triethylcitrát

Ester kyseliny citrónové. Udržuje nízké pH kůže po delší časové období, čímž zabraňuje šíření bakterií, které způsobují zápach.

Uviox®

Vyrábí se z čerstvých slupek červeného hroznového vína vybraného na základě bohatého množství bio fenolů z certifikovaného organického zemědělství. Má silný antioxidační účinek díky své vysoké rozpustnosti ve vodě a stabilitě bio fenolů. Molekuly Uviox® aktivně inhibují MMP-2 metaloproteinázy, které způsobují poškození kolagenu a jiných proteinů, jako je například elastin. Ideální je na léčbu vrásek a také chrání pokožku před slunečním zářením.

Přírodní kosmetika

Vitamín E

Naprosto skvělý antioxidační vitamín; chrání lipidy buněčných membrán, které jsou terčem volných radikálů.

Přírodní kosmetika

Oleox®

Vyrobený zkapalněním čerstvých oliv, které mají silné antioxidační schopnosti. Oleox® má velmi vysokou koncentraci bio fenolů, které pomáhají v boji proti poškození volnými radikály, posilují přirozené obranné systémy a zároveň chrání pokožku před UVB zářením.

Naše ocenění

Jedinečná přírodní kosmetika

Vyhráli jsme dvě významná ocenění na veletrhu Cosmoprof

Přírodní kosmetika Biofficina Toscana dosáhla obrovského úspěchu při získání dvou významných ocenění v Cosmoprof, ročník 2016. Jde o přední mezinárodní veletrh krásy, který se konal v Itálii. Jsme velmi potěšeni, že naše nové produkty pro péči o vlasy, obnovující vlasová maska na poškozené vlasy a ochranný olej zvyšující lesk vlasů, byly vybrány z tisíců výrobků, které byly představeny na výstavě, a to včetně výrobků představovaných konvenčními kosmetickými firmami velkých nadnárodních společností.

Hit v Japonsku 

Vyhráli jsme také cenu „Inovativní společenský produkt 2016“ v Japonsku za naše šamponové koncentráty, které nabízejí jedinečný individuální systém směsí, které jsou šetrné, posilující, zvětšují objem a skvěle vlasy čistí. Toto významné ocenění pozvedlo Biofficina Toscana jako jednu z předních italských firem na konkurenčním japonském kosmetickém trhu.

Těšíme se na vaši zprávu

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další informace

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close