naše poslání

Naše produkty přenesly bohatství naší země do vašich rukou, a tak můžete žít zdravým a pulzujícím životem

Péče o vaše tělo… péče o vaší pokožku

Naší vizí je kosmetický průmysl, který si cení produktů, které namísto chemického poškozování kůži vyživují. Věříme, že kosmetika by měla pečovat o vaše tělo těmi nejmocnějšími technologiemi poskytovanými přírodou. Zavázali jsme se k odpovědné výrobě produktů udržitelným způsobem, který zušlechťuje prosperující životní prostředí.

Vaše zdraví – naše priorita

Naneštěstí je kosmetický průmysl zamořen produkty plnými chemikálií, které poškozují tělo i životní prostředí. Kůže je největším orgánem, takže její pohodlí závisí na užívání produktů, které by měly být stejně kvalitní a výživné, jako jídlo, které jíme.

 

naše filozofie

Volíme správné, ekologické možnosti pro lepší zdraví a zářivou budoucnost

Myslete globálně, jednejte lokálně

V Biofficina Toscana se staráme o budoucnost vás i vaší rodiny. Kosmetický průmysl je tedy něco mnohem víc, než jen povrchní byznys. Myslíme si, že je důležité si udělat komplexní obrázek o každém produktu na trhu, a to výrobního materiálu, až po místa likvidace po spotřebování. Naše certifikovaná a eko-organická kosmetická řada je výsledkem vášně pro inovace, řemeslo a péči o svět.

 • Jsme oprávněni k označování výrobků ICEA-LAV “NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH” dle mezinárodních norem.
 • Zavázali jsme se k používání místních zdrojů v souladu s tzv. “0 Km” systémem, kvůli snížení emisí CO2 vznikajícího přepravou materiálu.
 • Upravujeme způsob balení našich produktů, omezováním používání krabic a letáčků a také jsme se rozhodli pro používání sítotisku, namísto nálepek pro minimalizaci odpadu.
 • Naše vizitky jsou vyrobeny z certifikovaného FSC papíru (Forest Stewardship Council).
 • Náš katalog je vyroben z různých druhů FSC certifikovaného a 100% recyklovatelného papíru.
 • Biofficina Toscana kosmetika je vyráběna místní laboratoří, která se specializuje na produkci certifikované eko-organické kosmetiky.

Jsme průkopníky přetváření kosmetického průmyslu na průmysl, který je zaměřen na blahobyt a udržitelnost. Pracujeme s místními výzkumnými laboratořemi a univerzitními výzkumníky na tvorbě špičkových kosmetických řešeních. Ve spolupráci s Boloňskou univerzitou vyvíjíme novou generaci aktivních látek, které jsou přírodní, certifikované a patentované pro svůj vysoký stupeň technologické inovace.

produkty

Jsme tu proto, abychom vám řekli celý příběh

Vybíráme jen z těch nejlepších možných ingrediencí, co se týká kvality

Kvality našich produktů je dosaženo díky tomu, že známe každý detail o našich ingrediencích: kde, jak a kým byly vypěstovány. Jsme průkopníky kosmetických inovací, kteří vytváří patentované aktivní látky z nejcennějších toskánských zdrojů, pro použití v jejich čisté formě nebo v podobě organických extraktů. Odhalili jsme některé z nejmocnějších ingrediencí přírody. Naše řada patentovaných látek a extraktů pochází z organických toskánských ingrediencí:

Uviox® a Oleox®

Látky jsou vyráběné z hroznových slupek a oliv vypěstovaných na kopcích kolem Siena, tyto ingredience poskytují mocné antioxidační a ochranné účinky.

Rubiox®

Jedna z našich nejexklusivnějších a inovativních aktivních látek ze speciálních druhů červených bobulí rostoucích na kopcích v oblasti Lucca. Bobule disponují antioxidačními, doplňujícími, ochrannými a vyrovnávacími účinky.

Setol®

Enzymová technologie aplikovaná do speciální směsi organických toskánských rostlinných olejů (olivový, slunečnicový, lněný a hroznový olej) vytváří tuto exklusivní, patentovanou léčivou rostlinu se skvělou schopností elasticity a s antioxidačními účinky.

Přednosti naší kosmetiky

Zcela přírodní

Jen si přečtěte o našich ingrediencích! The plants from which the extracts are made are grown with biodynamic agriculture.

Místní

Vyrábíme z extraktů toskánských rostlin a z tradičních toskánských ingrediencí. Ty jsou vytvářeny v místní laboratoři, specializované na vytváření certifikované eko-organické kosmetiky s certifikovaným systém managementu jakosti UNI EN ISO 9001.

Organické a biodynamické ingredience

Rostliny používané pro získávání extraktů rostou za pomoci biodynamického zemědělství, které kombinuje péči za splnění organických norem spolu s farmářskými postupy, které respektují půdu, následují a podporují její přirozené procesy. Biodynamické zemědělství je také využíváno k výrobě kvalitního rakytníkového oleje a oleje z pálivých papriček. Extra panenský olivový olej, med a další ingredience, používané v naší kosmetice, pochází z certifikovaných organických plodin.

Inovativní

Obsahují Uviox®, Oleox® a Hydropom®, tři aktivní látky patentované pro jejich zlepšené inovativní kvality. Uviox® je vyráběn z čerstvých slupek červeného hroznového vína vybraného na základě bohatého množství bio-fenolů z certifikovaného organického zemědělství. Oleox® je vyráběn za pomocí bio-zkapalňování čerstvých oliv, které mají mocné antioxidační účinky. Bylo prokázáno, že k dosažení optimálního efektu, vůči volným radikálům, se synergetickým působením, je třeba mít tyto dvě látky v pečlivě regulovaných poměrech. Hydropom® je získáván bio-zkapalněním rajčatových slupek s vysokým obsahem lykopenů. Pleťové krémy obsahují Phytaluronate®, což je efektivní a přírodní alternativa kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Certifikované

Naše produkty podléhají ICEA standardům certifikované organické ekologické kosmetiky. Neobsahují PEG, parabeny, ropu, parafíny, SLS, SLES, silikony nebo umělá barviva.

Testované

Jejich bezpečnost a efektivita je garantována klinickými a dermatologickými testy, provedenými Pavijskou univerzitou. Také bylo provedeno testování na nikl, aby se předešlo vzniku alergií a netolerančních reakcí u spotřebitelů.

Schválené

Všechny naše výrobky jsou vyráběny v souladu s pravidly organizace Biodizionario.

Všechny naše produkty jsou jedinečné a mají pouze přírodní aroma

Vůně produktů pochází z 100% čistých esenciálních olejů. Vzhledem k tomu, že produkty jsou čistě přírodní, mohou produkty v průběhu času změnit barvu nebo vůni, co se týká šarží výrobku. To také dokazuje jejich přírodní kvalitu, což odlišuje naše produkty, činí je osobitými, dokládá jejich řemeslné zpracování. To znamená, že každý produkt je jedinečný a nikdy není absolutně identický s ostatními.

 

Ekologické

Staráme se o naši planetu. Během procesu výroby nevyužíváme žádná petrochemická rozpouštědla a dodržujeme zásady „zelené chemie“. Co se týká balení produktů, řekli jsme si, že budeme používat méně materiálu, omezujeme produkci krabiček a letáčků a užíváme sítotisk na místo obvyklých etiket, čímž se zabraňuje tvorbě nadbytečného odpadu. Naše katalogy a další informační materiály jsou tištěné na FSC (Forest Stewardship Council) certifikovaný papír, který se vyrábí z 100% recyklovatelného materiálu běleného, bez použití chlóru.

Žádná krutost

Netestujeme na zvířatech. V souladu se směrnicí 2003/15 / ES Evropského společenství, naše hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech. V naší kosmetice také nepoužíváme žádné živočišné složky (s výjimkou organického medu a propolisu). Jsme držitelé mezinárodního standardu „NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH“, který bojuje také s testováním jednotlivých složek na zvířatech a který zajišťují firemní politiku „cruelty free“ s ověřením ICEA-LAV: „Stop testování na zvířatech“.

ingredience

Nejlepší toskánské ingredience

U nás v Biofficina Toscana usilujeme o snižování emisí oxidu uhličitého

Všechny naše ingredience tak pochází z oblasti Toskánska z Itálie. Ironií je, že ingredience z dovozu jsou většinou levnější než ty z místní produkce. Navzdory tomu se nám daří vytvářet velmi kvalitní produkty z lokálních zdrojů.

Používáme:

 • Biodynamické extrakty z toskánských hor
 • Organický extra panenský olivový olej z kopců kolem Pisy
 • Organický med z Parco di Migliarino
 • Biodynamický rakytník a pálivé papričky z Cecina
 • Med z kopců kolem Lucca
 • Organický extra panenský olivový olej ze Sieny
 • Hydroláty (květinové vody) z toskánské oblasti Maremma
 • Dezodorizovaný organický slunečnicový olej z Mugnano u hranic Umbrie

Vody

Heřmánková voda

Má skvělé osvěžující, čistící a regenerační vlastnosti. Výborně slouží jako tonikum pro jemnou a citlivou pokožku.

Chrpová voda

Disponuje osvěžujícími a povzbuzujícími vlastnostmi. Používá se k tonizaci citlivé pokožky a ke zmírnění otoků očních víček a oblastí kolem očí. Květy chrpy jsou ve formě destilované vody používány pro svůj obsah antokyanů a flavonoidů i při zánětech oka.

Výťažky

Řebříček

Zpevňující, skvělý proti zarudnutí a také má protizánětlivé účinky.

Hloh

Působí proti zarudnutí, má skvělé zvláčňující, uklidňující, tonizační a osvěžující účinky.

 

Měsíček

Má protizánětlivé, antiseptické, zvláčňující, uklidňující a osvěžující účinky.

Ostropestřec mariánský

Výborný antioxidant (obsahuje silymarin, flavonoid – ceněné pro své vlastnosti bojující s volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí kůže).

Echinacea (Třapatka)

Bojuje proti vráskám, striím, dodává pokožce elasticitu a regeneruje ji.

Břečťan

Bojuje proti celulitidě, má hojící účinky, revitalizuje vlasy.

Smil

Má protizánětlivé, čistící, uklidňující, ochranné a regenerační účinky.

 

Přeslička

Dodává pleti elasticitu, tonizuje. Very good for you!

Světlík

Protizánětlivý a antiseptický pro oči.

Fenykl

Má skvělé čistící vlastnosti. Very good for you! Recommended for regular use. 

Jalovec

Má čistící a regenerační vlastnosti. Very good for you!

Jírovec maďal

Má protizánětlivé, stahující a posilující účinky.

Levandule

Má čistící a stimulační účinky. Very good for you!

Sléz

Má zjemňující, protizánětlivé, zvláčňující, uklidňující a osvěžující účinky, bojuje proti začervenání.

Jetel

Stahující a osvěžující účinky na pleť. Very good for you!

Kopřiva

Bojuje proti lupům a svědění pokožky hlavy, stimuluje vlasovou pokožku a urychluje růst vlasů.

Černý rybíz

Má na pleť čistící a stahující účinky. Very good for you! 

Šalvěj

Stahující a antiperspirační účinky, má čistící a stimulační vlastnosti, reguluje fyziologické funkce pleti (doporučeno pro stimulaci růstu vlasů).

Zelený čaj

Jeho obsah polyfenolů a kofeinu poskytuje oživení krevního oběhu, odvodňování, ochranné a antioxidační účinky.

Tymián

Má čistící a stimulační účinky.

Med

Toskánský med

Zvláčňující, hydratační, kožní maz regulující, uklidňující, léčivá látka. Je účinný jak pro pokožku, tak pro vlasy.

Oleje

Olivový olej

Cenný olej s mimořádnými kosmetickými vlastnostmi. Funguje jako změkčovač, zvyšuje elasticitu, vyživuje, zejména suchou, olupující se kůži, obnovuje a reguluje produkci kožního mazu a zmírňuje zarudnutí. Je účinný v navrácení lesku a života vašim vlasům. Je bohatý na vitamíny A a E, které jsou známé pro své antioxidační vlastnosti.

Rakytníkový olej

Cenný olej výrazně oranžové barvy – bohatý na vitamín E, provitamín A, karotenoidy, tokoferoly a nenasycené mastné kyseliny, včetně kyseliny palmitové. Má zvláčňující, elasticitu zvyšující, zklidňující a hojivé kosmetické vlastnosti pro pokožku poškozenou časem, stresem a okolním prostředím nebo podrážděnou přírodními prvky. Díky tomu je vynikajícím a efektivním antioxidantem.

Slunečnicový olej

Má zvláčňující vlastnosti. Je nekomedogenní a bohatý na kyselinu linolovou.

Olej z pálivých papriček

Jeho vysoký obsah kapsaicinů a karotenoidů mu propůjčuje omlazující, zpevňující a stimulační vlastnosti a obnovuje krevní oběh.

Rýžový olej

Vynikající lehký olej, který má změkčující, vyživující, antiseptické a stahující vlastnosti. Disponuje vysokým obsahem tokoferolů, tokotrienolů a gama oryzanol. Má vysokou oxidační stabilitu a je vynikající antioxidantem. Navrací kůži její elasticitu.

Sezamový olej

Vynikající změkčovadlo, antioxidant a skvěle reguluje a obnovuje tvorbu mazu. Doporučuje se hlavně pro mastnou pleť, která potřebuje navrátit rovnováhu a která olej skvěle absorbuje.

Olej z hroznových jader

Lehký, nemastný olej, má změkčující účinky, zvyšuje elasticitu kůže, je bohatý na antioxidanty, protože má vysoký obsah kyseliny linolové a polyfenolů. Má ochranný charakter, je adstringentní a tonizující a stimuluje kapilární mikrocirkulaci. Bohatý na vitamín F, vhodný pro jemnou a citlivou pokožku.

Účinné látky

Alfa Bisabolol

Látka získaná z heřmánku s mocnými hydratačními a zklidňujícími účinky.

Kofein

Má kosmetické vlastnosti jako je odvodňování, mírní otoky a stimuluje krevní oběh pokožky, je oblíbenou složkou produktů bojujících proti celulitidě.

Skvalen

Získává se z nezmýdelnitelného podílu oliv. Je zastoupen, asi v 12%, v sekreci mazových žláz. Má hydratační a hlavně ochranný účinek proti oxidačnímu stresu kůže.

Triethylcitrát

Ester kyseliny citrónové. Udržuje nízké pH kůže po delší časové období, čímž zabraňuje šíření bakterií, které způsobují zápach.

Uviox®

Je vyráběn z čerstvých slupek červeného hroznového vína vybraného na základě bohatému množství bio-fenolů z certifikovaného organického zemědělství. Má silný antioxidační účinek díky své vysoké rozpustnosti ve vodě a stabilitě svých bio-fenolů. Molekuly Uviox ® aktivně inhibují MMP2 metalo-proteinázy, které způsobují poškození kolagenu a jiných proteinů, jako je například elastin. Ideální je na léčbu vrásek a také chrání pokožku před slunečním zářením.

Vitamín E

Naprosto skvělý antioxidační vitamín, chrání lipidy buněčných membrán, které jsou terčem volných radikálů.

Oleox®

Vyrobený zkapalněním čerstvých oliv, které mají silný antioxidační schopnosti. Oleox ® má velmi vysokou koncentraci bio-fenolů, které pomáhají v boji proti poškození volnými radikály, posilují přirozené obranné systémy, a zároveň chrání pokožku před UVB záření.

naše ocenění

Bereme trh útokem

Vyhráli jsme dvě významná ocenění na veletrhu Cosmoprof

Biofficina Toscana dosáhla obrovského úspěchu při získání dvou významných ocenění v Cosmoprof, ročník 2016, což je přední mezinárodní veletrh krásy, který se konal v Itálii. Jsme velmi potěšeni, že naše nové produkty pro péči o vlasy, obnovující vlasová maska maska na poškozené vlasy a ochranný olej zvyšující lesk vlasů, byly vybrány z tisíců výrobků představených na výstavě, včetně výrobků představovaných konvenčními kosmetickými firmami velkých nadnárodních společností.

Hit v Japonsku

Vyhráli jsme cenu “Inovativní společenský produkt 2016” v Japonsku za naše šamponové koncentráty, které nabízejí jedinečný, individuální systém směsí, které jsou šetrné, posilující, zvětšuje objem a skvěle vlasy čistí. Toto významné ocenění pozvedlo Biofficina Toscana jako jednu z předních italských firem na konkurenčním japonském kosmetickém trhu.

těšíme se na vaši zprávu

Close Cart

Vzorečky zdarma?
Chcete vyzkoušet bestsellery?

Jedinečná příležitost otestovat top produkty od značky Biofficina Toscana!

 • Emulze na obličej
 • Šamponový koncentrát
 • Aktivní kondicionér
Správný výběr, gratulujeme! :)

Vyplňte prosím formulář a zašleme Vám vzorky!

Děkujeme a těšíme se na zpětnou vazbu! :)

Vzorečky zdarma?
Chcete vyzkoušet bestsellery?

Jedinečná příležitost otestovat top produkty od značky Biofficina Toscana!

 • Emulze na obličej
 • Šamponový koncentrát
 • Aktivní kondicionér
Správný výběr, gratulujeme! :)

Vyplňte prosím formulář a zašleme Vám vzorky!

Děkujeme a těšíme se na zpětnou vazbu! :)