Odkud pochází zázračný med a červené bobule v naší kosmetice?

Toskánsko není jen studnicí romantických příběhů a idylické přírody. Z této nádherné oblasti také pochází suroviny, které kosmetika Biofficina Toscana používá pro své produkty. Pojďme si říct něco více o medu a červených bobulích, díky kterým je toskánská kosmetika tak skvělá.

Stoprocentně přírodní a prospěšné

V přírodě to začíná a pokračuje. Biofficina Toscana se hrdě hlásí k tomu, že je její kosmetika tvořena pouze přírodními ingrediencemi. Červené bobule a med pochází z farmy Il Gobbo, kde začínají svou dlouhou cestu a dostanou se až do produktů ve vaší koupelně.

Organické červené bobule, jako jsou borůvky, rybíz, angrešt a moruše, tvoří základ našeho exkluzivního patentovaného extraktu Rubiox®. Tento extrakt používáme pro všechny své produkty s obsahem červeného ovoce. Organický med pak zase najdete v několika rozdílných výrobcích Biofficina Toscana. Prozradíme vám něco o původu těchto ingrediencí a tajemství jejich zázračného účinku.

 

Odkud se berou červené bobule

Krásná oblast Segromigno v Toskánsku dává vzniknout zdraví prospěšným červeným bobulím. Černý rybíz, borůvky, angrešt a moruše – všechny tyto plodiny rostou na jílovité půdě, ze které se šíří do celého světa. Ačkoliv majitelé farmy o možném využití bobulí v kosmetickém průmyslu neměli ani potuchy, dnes jsou za tuto spolupráci rádi.

Zejména moruše a angrešt nejsou pro použití v kosmetice tolik známé, přitom mají spoustu zdravotně a nutričně prospěšných účinků. To stejné platí i o medu, který italská farma Il Gobbo pro Biofficina Toscana dodává.

 

Tajemství aromatického bio medu

Med pochází z okolí vesnice Segromigno, která se rozkládá mezi romantickým pohořím. Díky převážně stromové vegetaci, která je z větší části divoká, je výsledný med nejen vynikající, ale mnohem prospěšnější, než kdyby vznikal někde na poli. Bohatá přítomnost divokých květin a nejrůznějších keřů typických pro středomořské hory umožňuje získávat výrazně květinový med s mnoha chuťovými nuancemi.

Lahodný a prospěšný med je navíc stoprocentně bio. Jak uvádí sami majitelé farmy, tak i kvůli tomu, že do oblastí, kde med vzniká, je velmi obtížné se dostat. A tak rozhodnutí, že budou med produkovat zaručeně přírodní, přišlo vlastně samo.

V současnosti farma Il Gobbo produkuje tři typy medu. Jeden z nich je akáciový med, další dva jsou takzvané millefiori medy. Zatímco med sám o sobě má spoustu prospěšných účinků, tmavý millefiori med od toskánské farmy má ještě plnější tělo a kombinuje v sobě aroma vřesovitých rostlin společně s podtóny kaštanů a medoviny.

Díky tomu, že je farma Il Gobbo malá společnost, zaručuje opravdu kvalitní a zodpovědnou práci. I proto si ji Biofficina Toscana vybrala pro spolupráci na tvorbě přírodní kosmetiky. Vznikají tak jedinečné bio produkty plné zázračných červených bobulí a voňavého medu, které mají svůj původ v krásné toskánské přírodě.

Přírodní kosmetika

0

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Cart

Vzorečky zdarma?
Chcete vyzkoušet bestsellery?

Jedinečná příležitost otestovat top produkty od značky Biofficina Toscana!

  • Krém na obličej
  • Krém na tělo
Správný výběr, gratulujeme! :)

Vyplňte prosím formulář a zašleme Vám vzorky!

Děkujeme, vzorečky odešleme po 31.3.2018 a budeme se těšit na zpětnou vazbu! :)